Upravit stránku

Moje cesta eBRÁNOU

O eBRÁNĚ jsem poprvé slyšel na univerzitě ve druháku, když u nás majitelé Jirka Janků a Martin Semerád měli přednášku. Tehdy jsem ale brigádu zrovna nehledal, odjel jsem na Erasmus… V šestém ročníku, kdy jsem měl už volněji, jsem si ale začal hledat práci v oboru a vzpomněl jsem si na eBRÁNU. Kouknul jsem na webové stránky, kde visely inzeráty na programátora a kodéra. Programátor se mi líbil, ale ještě jsem si na něj dostatečně nevěřil. Přihlásil jsem se tedy na kodéra. Z HR oddělení mi přišla testovací úloha, která se mi povedla a na jejímž základě mě přijali. Nastupoval jsem jako student-brigádník ale až za 3 měsíce, za kodérku Radku, která odcházela na mateřskou.

Poměrně dlouho jsem se věnoval čistě kodéřině. Ve škole jsem měl už volněji, a tak jsem mohl odpracovat víc hodin měsíčně. Když jsem odevzdal diplomku a ukončil školu, nastoupil jsem na pozici kodéra na plný úvazek. Tak jsem pracoval asi 3 měsíce. Kodéřina ale nebyla to, čemu bych se chtěl nadále naplno věnovat. A tak jsem začal zjišťovat další možnosti.  

V práci se rozhodně nenudíme

  • Kluci z oddělení mi připravili pěknou kancelář :-)
    Kluci z oddělení mi připravili pěknou kancelář :-)
  • Na konferenci v eBRÁNĚ
    Na konferenci v eBRÁNĚ
  • Měl jsem to i s poličkou…
    Měl jsem to i s poličkou…

Chtěl jsem programovat, což mě bavilo daleko víc než kodéřina. Dokonce jsem se tenkrát poohlížel po práci v Praze, kde jsem byl i na pohovoru. Současně jsem ale projevil zájem i o pozici programátora v eBRÁNĚ. A zase přede mnou stála testovací úloha, kterou jsem tehdejšího vedoucího programátorů přesvědčil, že na to mám.

Zůstal jsem. Stála přede mnou výzva - společně s dalšími dvěma programátory, Tomášem a Petrem, jsme měli převzít do výroby nový redakční systém. Klukům chci touto cestou poděkovat. Díky nim jsem se začal věnovat programování naplno, objevil jsem komunitu programátorů, chtěl jsem být pořád v obraze. V podstatě mi ukázali cestu a i díky nim jsem tam, kde dneska jsem.

Celé oddělení
Zhruba po roce a půl na pozici programátora jsem se stal vedoucím oddělení. Hned na začátku na mě čekala nelehká situace - lidi z týmu postupně odcházeli, každý z trochu jiných důvodů, a na mě bylo sestavit nový tým. Byla to pro mě zase nová role. Kluky, se kterými teď pracuju, jsem si vybíral sám společně s vedoucí HR oddělení. Dnes můžu říct, že jsme vybrali dobře.

Darujeme krev

  • Vojta+Evča